yeni nesil yazarkasa POSNeden “Yeni Nesil Yazarkasa” almalıyım?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan 69 ve 70 seri no’lu tebliğler ile birlikte, faaliyetlerinde seyyar EFT-POS kullanan mükellefler 01.01.2014 itibari ile, tüm mükelleflerin ise 01.01.2016 tarihi ile yazarkasa dönüşümünü tamamlaması gerekmektedir.

Pidion MT360E’ ye nasıl sahip olabilirim?

Vergi mükellefi, ilgili vergi dairesinden alacağı yazarkasa izin yazısı ile birlikte, Pidion MT360E’yi yetkili satış noktalarından temin edebilir.

İşyerim de tek yazarkasa ayrıca birden fazla EFT-POS cihazı kullanmaktayım. “Yeni Nesil Yazarkasa” dönüşümü ile birlikte birden fazla Pidion MT360E satın almalı mıyım?

İşletmelerinde birden çok EFT-POS cihazı kullanan mükellefler, BKM bankacılık altyapısı ile donatılmış, Pidion MT360E ile yazarkasa işlemlerinin yanında, bankacılık işlemlerinizi de tek cihaz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle farklı bankaların POS cihazlarını kullanma zorunluluğunuz ortadan kalkar.

Yeni Nesil Yazarkasa” kullanımında GSM veya internet bağlantısı zorunlu mudur?

Maliye Bakanlığı yeni sistem ile vergi denetimi kontrol altına almak ve anlık olarak takip edebilmek adına yeni nesil yazarkasa ürünlerinin data bağlantısını zorunlu kılmaktadır.

İşletmelerde kullanılan yazarkasa ile bağlı barkod okuyucu ile ürün takibi yapılmakta. Pidion MT360E ile aynı kontrolü sağlayabilir miyim?

Pidion MT360E’ de bulunan opsiyonel barkod, karekod okuyucu donanımı ile işletmenizdeki ürün ve stok takibini kolaylıkla gerçekleştirebilir, ödeme alabilirsiniz.

Mevcut yazarkasalar da tanımlanabilen, kısım bazlı satış işlemleri Pidion MT360E’ de gerçekleştirebilir miyim?

YeninesilPOS, Pidion MT360E üzerine 99.999 adet kısım satış tanımı yapılabilir, ödeme alınabilir.